Ancient Carpet Shark Discovered With ‘Spaceship-Shaped’ Teeth

Senovės kilimų ryklys, aptiktas su „erdvėlaivio formos“ dantimis

Dinozaurų pasaulis tik šiek tiek keistesnis su naujai atrastomis gėlavandenių ryklių rūšimis, kurių smulkūs dantys panašūs į populiariuosius 1980-ųjų vaizdo žaidimą „Galaga“.

Skirtingai nuo savo didžiojo pusbrolio, „Galagadon nordquistae“ buvo nedidelis ryklys (maždaug 12–18 colių ilgio), susijęs su šiuolaikinių kilimų rykliais, pvz., „Whiskered“ wobbegong. Galagadonas vieną kartą plaukė Kretos upėse, kurios dabar yra Pietų Dakota, ir jos liekanos buvo atidengtos šalia „Sue“, pasaulyje garsiausių T. rex iškastinių medžiagų.

„Kuo daugiau atrandame apie Kretos laikotarpį prieš pat paukščių dinozaurus išnykę, tuo fantastiškesnis tas pasaulis“, - sako Terry Gates, Šiaurės Karolinos valstybinio universiteto dėstytojas ir Šiaurės Karolinos gamtos mokslų muziejaus mokslinių tyrimų filialas. Gatesas yra pagrindinis autorius, apibūdinantis naujas rūšis, kartu su kolegomis Ericu Gorskaku ir Peteriu J. Makovickiu iš Gamtos istorijos muziejaus.

„Tai gali atrodyti keista šiandien, bet prieš maždaug 67 milijonus metų, dabar Pietų Dakota buvo padengta miškuose, pelkėse ir vingiuotose upėse“, - sako Gatesas. „Galagadonas neužgožė T. Rex, Triceratops ar kitų dinozaurų, kurie įvyko į jo upelius. Šis ryklys turėjo dantų, kurie buvo tinkami mažų žuvų gaudymui arba sraigių ir krūmų gniuždymui. “

Smulkūs dantys, kurių kiekvienas matuoja mažiau nei milimetras, buvo atrasti nuosėdose, palikusiose, kai paleontologai lauko muziejuje atskleidė „Sue“ kaulus, šiuo metu labiausiai išsamų T. rex pavyzdį, kada nors aprašytą. Vartai „Karen Nordquist“, kurio rūšies pavadinimas, „nordquistae“, pagyrimu, buvo persiųsti beveik du tonų purvo. Kartu pora susigrąžino daugiau kaip du tuzinus dantų, priklausančių naujoms ryklių rūšims.

„Mane stebina, kad mes galime rasti mikroskopinių ryklių dantų sėdi tiesiai prie visų laikų didžiausių plėšrūnų kaulų“, - sako Gatesas. „Šie dantys yra smėlio grūdų dydis. Be mikroskopo jūs tiesiog išmeskite juos. “

Nepaisant mažo dydžio, Gatesas mato Galagadono atradimą kaip svarbų papildymą iškastiniam įrašui. „Kiekviena ekosistemoje esanti rūšis vaidina pagrindinį vaidmenį, kartu išlaikant visą tinklą“, - sako jis. „Nėra jokio būdo mums suprasti, kas pasikeitė ekosistemoje masinės išnykimo metu kretos pabaigoje, nežinant visų nuostabių rūšių, kurios egzistavo anksčiau.“

Gatesas užsimena apie Galagadono vardą vidurinės mokyklos mokytoja Nate Bourne, kuris kartu su Gates dirbo paleontologe Lindsay Zanno laboratorijoje N.C. Gamtos mokslų muziejuje.