Common Food Additives May Promote Anxiety-Related And Anti-Social Behavior In Mice

Paprastieji maisto priedai gali skatinti nerimą ir anti-socialinį elgesį pelėse

Maisto priedai, žinomi kaip maistiniai emulsikliai, paprastai aptinkami perdirbtuose maisto produktuose, siekiant pagerinti tekstūrą ir pailginti jų galiojimo laiką, gali neigiamai paveikti su nerimu susijusius ir socialinius elgesį pelėse.

Mokslininkai taip pat stebėjo skirtumus tarp pelių elgesio modelių, o tai rodo, kad emulsikliai veikia smegenis per skirtingus mechanizmus vyrams ir moterims.

Tyrimas, paskelbtas 2005 m Mokslinės ataskaitos , vadovavo Geologas de Vriesas, neurologijos profesorius ir asocijuotasis viceprezidentas tyrimams Gruzijos valstybėje ir Benoit Chassaing, neurologijos docentas. Taip pat prisidėjo Biomedicinos mokslų instituto profesorius Andrew T. Gewirtz.

Ankstesni Chassaing ir Gewirtz tyrimai parodė, kad emulsikliai gali sukelti žema žarnyno uždegimą, pakeisdami žarnyno mikrobiotos sudėtį, skirtingą trilijonų mikroorganizmų, kurie yra gyvybiškai svarbūs sveikatai, populiaciją. Jų moksliniai tyrimai sieja emulsijų suvartojimą su nutukimu, metaboliniais sindromais ir uždegiminėmis žarnų ligomis, tokiomis kaip kolitas, kurių būklė nuo 20 metų vidurio labai padidėjo th amžiaus.

Tuo pačiu laikotarpiu taip pat padidėjo elgesio sutrikimų, pvz., Autizmo, dažnis, todėl mokslininkai teoriškai teigia, kad smegenų funkciją gali paveikti ir šiuolaikinių cheminių medžiagų poveikis aplinkai.

„Mes uždavėme klausimą: ar emulsiklių poveikis bendram sisteminiam uždegimui taip pat gali būti išplėstas į smegenis ir elgesį?“, - sakė V. Vries. „Atsakymas buvo taip.“

Mokslininkai pridėjo vieną iš dviejų dažniausiai naudojamų emulsiklių - polisorbato 80 ir karboksimetilceliuliozės - į vyrų ir moterų pelių geriamąjį vandenį. Po 12 savaičių jie pastebėjo, kad gydymas emulsikliais įvairiais būdais pakeitė vyrų ir moterų žarnų mikrobiotą. Tada jie atliko bandymus, kad įvertintų emulsiklių poveikį elgesiui. Mokslininkai nustatė, kad emulsikliai pakeitė nerimo tipo elgesį vyrų pelėms ir sumažino pelių moterų socialinį elgesį.

Nors de Vriesas sako, kad negali tiksliai nustatyti tikslaus mechanizmo, kuriuo emulsikliai prisideda prie elgesio pokyčių, „mes žinome, kad uždegimas skatina vietines imunines ląsteles gaminti signalines molekules, kurios gali paveikti audinius kitose vietose, įskaitant smegenis“, - sakė jis. „Žarnoje taip pat yra vagio nervo šakų, kurios sudaro tiesioginį informacijos kelią į smegenis.“

„Mes šiuo metu tiriame mechanizmus, kuriais mitybos emulsikliai veikia žarnyno mikrobiotą, taip pat šių išvadų žmogišką reikšmę“, - sakė Chassaing.

Kalbėdamas apie vyrų ir moterų elgesio skirtumus, de Vries sakė, kad gali būti keletas veiksnių. Pavyzdžiui, yra žinomų lytinių skirtumų imuninėje sistemoje, kurios padeda reguliuoti bakterijų sudėtį žarnyne ir kaip virškinimo sistema apdoroja maistą.

Dėl to „emulsiklių pridėjimas prie dietos turės skirtingas pasekmes vyrų ir moterų mikrobiotai“, - sakė jis. „Mūsų duomenys rodo, kad šie su lytimi susiję pokyčiai mikrobiotui gali prisidėti prie lyties skirtumų elgesyje.“

Mokslininkai teigia, kad tyrimas papildo įrodymus, kad maisto priedai turėtų būti vertinami atsižvelgiant į jų poveikį mikrobiomui, kuris yra susijęs su daugeliu žmonių sveikatos aspektų. De Vries sakė, kad rezultatai taip pat patvirtina, kad žarnyno sveikata ir smegenų sveikata yra tarpusavyje susiję, ir kad gali būti bendrų mechanizmų, skatinančių lygiagrečias nutukimo epidemijas, uždegiminių žarnų būklę ir elgesio sutrikimus.