Elevated Nitrate Levels Found In Millions Of Americans’ Drinking Water

Padidėjęs nitratų kiekis milijonuose amerikiečių geriamojo vandens

Remiantis nauju žurnale paskelbtu tyrimu, viešosiose vandens sistemose, kuriose aptarnaujama daugiau kaip 5,6 mln. Amerikiečių, yra nitratų koncentracijų, kurios, kaip nustatyta, sukelia sveikatos problemų, įskaitant vėžį ir apsigimimus. Aplinkos sveikata . Sistemos, teikiančios ispanų populiacijas, turėjo geriausio nitratų kiekį geriamajame vandenyje.

Nitratas vandenyje kilęs iš įvairių šaltinių, įskaitant trąšas, nuotekų valymo sistemas ir gyvūnų mėšlą. Tyrimas, kurį atliko ne pelno siekiančios mokslinių tyrimų organizacijos „Silent Spring Institute“ mokslininkai, ištyrė 39,466 viešųjų vandens sistemų, kuriose aptarnauja 70 proc. Beveik 1650 iš šių sistemų vidutinė nitratų koncentracija viršijo 5 milijonus dalių (ppm). Didžiausios nitratų koncentracijos buvo Vakarų ir Vidurio vakarų bendruomenėse

JAV aplinkos apsaugos agentūros gairėse nustatytas saugus geriamojo vandens standartas nitratams - 10 ppm. Tačiau keletas neseniai atliktų tyrimų parodė neigiamą poveikį sveikatai, kai koncentracija yra mažesnė nei 5 ppm, įskaitant padidėjusią riziką, susijusią su šlapimo pūslės, skydliaukės, gaubtinės žarnos ir inkstų vėžio ir gimimo defektų. Tuomet mokslininkai analizavo savo vandens duomenis su JAV surašymo biuro informacija apie rasę, etninę kilmę, skurdą, būsto nuosavybę ir gyventojų tankumą, taip pat žemės naudojimo duomenis apie žemės ūkio veiklą. Jie nustatė, kad didėjant ispanų gyventojų skaičiui, taip pat tikėtina, kad nitratų kiekis bus didesnis nei 5 ppm.

„Nuo vadovavimo krizės Mičigane, Flintėje, buvo tikras žingsnis dokumentuoti kitų rūšių geriamojo vandens kokybės skirtumus JAV ir suprasti veiksnius, kurie juos skatina“, - Laurel Schaider, naujosios studijos autorius ir aplinkos chemikas Silent Spring institute sakė pareiškime.

.