Exercise Before Surgery May Protect Muscle And Nerves

Pratimai prieš operaciją gali apsaugoti raumenis ir nervus

Pratimai gali apsaugoti raumenis ir nervus nuo žalos, kurią sukelia kraujotakos atstatymas po traumos ar chirurgijos, rodo nauji Virdžinijos universiteto Medicinos mokyklos mokyklos tyrimai.

UVA's Zhen Yan, mobiliojo pratimo naudos ekspertas, ir jo komanda stengiasi geriau suprasti, kaip organizmas yra pažeistas dėl kraujo srauto atkūrimo, vadinamo „išemijos reperfuzijos pažeidimu“, ir rasti būdų, kaip pagerinti žmonių rezultatus kurie kenčia, įskaitant operacijas ir traumos pacientus bei karo lauke sužeistus karius. Jų nauja išvada rodo, kad pratimai prieš sužalojimą turi didelę naudą tiek raumenų, tiek nervų išsaugojimo požiūriu.

„Pratimai apmokytos pelės turėjo daug geresnį atsigavimą, kurį patvirtino mažiau nervų pažeidimų, mažiau raumenų pažeidimų ir mažiau sumažėjusios kontraktinės funkcijos [raumenyse] iškart po sužalojimo ir vėliau“, - aiškino skeleto raumenų centro direktorius Yanas Tyrimai UVA Roberto M. Berno širdies ir kraujagyslių tyrimų centre.

Ischemijos reperfuzijos traumos pavojus

Dėl žalos, kurią sukelia reperfuzijos sužalojimas, gydytojai dabar siekia apriboti laiką, per kurį kraujo tekėjimas neviršija 90 minučių. „Yra keletas atvejų, kai turite sustabdyti kraujavimą, kad išgelbėtumėte gyvybę“, - sakė J. Yan. „Tai, kaip mes dažnai tai darome, įkeliant žiedinę juostelę, kad visiškai sustabdytume cirkuliaciją, kol pacientas gali nuvykti į avarinį skyrių.

„Tačiau ten yra problema: mes negalime to per ilgai užblokuoti. Audiniai bus mirę. Mes turime atkurti kraujotaką tam tikru momentu, tačiau tai sukels reperfuzijos pažeidimą. Yra sielvartas. “

Exercise before surgery may protect muscle and nerves

Zhen Yan, Robert M. Berne širdies ir kraujagyslių tyrimų centro karkasinių raumenų tyrimų centro direktorius, sakė, kad šis pratimas padeda išvengti raumenų ir nervų sužalojimo, kai atstatomas kraujas. (Dan Addison nuotraukos, universiteto komunikacijos)

Savo naujausiuose tyrimuose Yan ir jo komanda naudojo „reporterio geną“, kurį jis sukūrė, vadindamas MitoTimer, kad suprastų reperfuzijos pažeidimo poveikį raumenims ir nervams. Reporterio genas leido jiems matuoti „oksidacinio streso“ kiekį ląstelių jėgainėms, mitochondrijoms, kai buvo atkurtas kraujo srautas.

Jie nustatė, kad prieš sužeidimą buvo akivaizdžiai sumažinta raumenų ir nervų žala, tačiau ji reikšmingai nesumažino oksidacinio streso. „Mes žinome, kad pratimas padarė raumenis ir nervus sunkiau“, - sakė Yanas. „Apsauga yra labai aiški.“

Nors šios apsaugos mechanizmas dar nėra suprantamas, Yan ankstesni tyrimai parodė, kas atsitinka su raumenų ląstelėmis, kai atkuriamas kraujo tekėjimas. Jis panašus į laidus, atjungtus nuo plokštės. Jis netgi nustatė junginį, kuris pelėse padeda apsaugoti mitochondrijas tose grandinėse.

„Su šiuo gydymu radome grandinės plokštę - struktūrą, vadinamą neuromuskuliarine jungtimi, kur nervai yra fiziškai susiję su raumeniu, kad būtų galima kontroliuoti jo susitraukimą -“, - sakė jis. „Laidai buvo prijungti. Funkcija yra normali. Todėl atsigavimas yra daug greičiau. “

Šis vaistas gali užkirsti kelią nervų pažeidimui, kurį sukelia kraujo tekėjimo atstatymas ir pacientų atsigavimo greitis. (Tačiau aišku, kad treniruotės mokymas pasiekia kitą mechanizmą.)

Daugiau tokių darbų reikės padaryti prieš tokį narkotikų vartojimą žmonėms, tačiau Yan mano, kad šis atradimas turi didelį pažadą. Jis numato, kad šis vaistas gali būti milžiniškas kariniams tikslams.

„Mūšio lauke, paprastas dalykas, kurį reikia padaryti, yra uždėti tvarstį aplink galą, kad užblokuotų kraujotaką, blokuotų kraujavimą“, - sakė jis. „Tačiau tam tikru momentu jūs turite atkurti apyvartą, o mūsų požiūris galėtų pasiūlyti būdą, kaip sumažinti žalą ir gauti geresnių rezultatų.“

Yan, iš UVA širdies ir kraujagyslių medicinos skyriaus, planuoja tęsti tyrimą, susijusį su narkotikų ir reperfuzijos žala apskritai, kaip dalį jo didesnių tyrimų, kaip naudos mūsų ląstelės ir žmonių sveikata.