Pioneering Surgery Restores Movement To Children Paralyzed By Acute Flaccid Myelitis (AFC)

Pirmaujanti chirurgija Atkuria judėjimą į vaikus, paralyžiuotus dėl ūminio flakido mielito (AFC)

Naujoviškos ir sudėtingos operacijos, susijusios su nervų perdavimais, atkuria viltį ir transformuojasi paslaptingą ir niokojančią ligą. Ūmus plaukuotas mielitas, taip pat žinomas kaip AFM, streikai be įspėjimo, nerodo gailestingumo ir dažnai sukelia paralyžius. Dauguma nukentėjusių pacientų yra vaikai, ir beveik visi jie praranda raumenų funkciją iš dalies arba visiškai praranda rankas ar kojas.

Dr Wolf Wolfas, ortopedinis chirurgas, kuris specializuojasi nervų sužalojimu specialiosios chirurgijos ligoninėje (HSS), atkūrė rankų judėjimą ir funkciją daugelyje jaunų AFM pacientų, kurie anksčiau sakė, kad paralyžius būtų nuolatinis.

Žurnalas Vaikų neurologija paskelbė du dr. Wolfe ir kolegų AFM atvejo tyrimus. Straipsnis buvo paskelbtas internete 2018 m. Vasarą, iki galutinio spausdinimo leidinio paskelbimo 2018 m. Lapkričio mėn. Ataskaitoje dokumentuojami pacientai, sulaukę 12 ir 14 metų amžiaus, kurie patyrė dalinį paralyžių ir atgavo savo ginklų judėjimą po nervų perdavimo operacijos HSS.

„Mes paskelbėme atvejų tyrimus, kad padidintume medicinos bendruomenės informuotumą“, - sakė dr. „Kadangi procedūra yra labai specializuota ir ją atlieka labai nedaug chirurgų, dauguma žmonių, net gydytojai, nežino, kad nervų perdavimas gali padėti AFM pacientams. Bet yra galimybių langas, o operacija idealiai turėtų būti atliekama per 6–9 mėnesius nuo ligos pradžios. “

Remiantis ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, nuo 2014 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose auga ūminio flutidinio mielito, kuris laikomas transversinio mielito potipiu, atvejai. Liga, dažniausiai pasitaikanti vaikams ir paaugliams, pasireiškia po virusinės infekcijos. Per dieną ar dvi, stuburo smegenų uždegimas sukelia raumenų silpnumą ir greitą, laipsnišką paralyžių rankose ir (arba) kojose. 2014 m. Ir vėl 2018 m. Tam tikruose JAV regionuose buvo pranešta apie nerimą keliančius šuolius.

Pacientai patiria skirtingą paralyžiaus laipsnį, o kai kurie atgavo savo funkciją, daugelis patiria tam tikrą nuolatinį paralyžių. Nebuvo įrodyta, kad nonsurginis gydymas yra veiksmingas.

15 metų amžiaus, Kale Hyder iš Davenport, Ajova buvo ne tik sveikatos, bet ir atlikėjo atvaizdas. Po 6 pėdų aktyvus paauglys grojo savo mokyklos krepšinio komandoje ir elito keliaujančioje komandoje vasarą. Vieną dieną 2015 m. Birželio mėn. Jis prabudo su kietu kaklu ir paprašė jo motinos naujos pagalvės. Kitą dieną jis negalėjo perkelti savo rankų ir vos galėjo atsistoti. Jo motina skubėjo jį į avarinį kambarį. Netrukus jis buvo paralyžiuotas nuo krūtinės.

Kale buvo diagnozuotas skersinis mielitas. Praėjus dienoms ir mėnesiams, Kale ir jo šeima buvo sukrėstos, kad gautų baisią prognozę. „Mes nuvykome į puikų neurologą Čikagos rajone, ir jis pasakė:„ Aš taip gaila, jūs neketinate atgauti savo rankų funkcijos. “Tai buvo pražūtinga, aš niekada nepamiršiu, kad gausiu šios naujienos“, primena Kaleo motiną Marcy Hyder. „Štai mano krepšinio žaidėjas, sėdintis šalia manęs kėdėje. Viskas pasikeitė akies mirksi. Išeinant iš ten, mes visi tiesiog šmeižėme “.

Tuo metu Kale gavo profesinę terapiją Šrinerso vaikų ligoninėse Čikagoje, o terapeutas jiems pasakojo apie kitą jauną merginą, kuri buvo gydytoja dr. Wolfe. 2016 m. Kovo mėn. „Hyders“ išvyko į Niujorką.

Nors keli gydytojai nurodė, kad Kale reikės pagalbinių prietaisų ir slaugytojo, kuris padėtų užsiimti kasdieniu gyvenimu, dr. Wolfe suteikė jiems dar vieną galimybę. Jis davė jiems vilties.

Dr Wolfe atliko nervų perkėlimą į kiekvieną ranką, po to per metus sukėlė sausgyslių perkėlimo operaciją, kad būtų atkurta Kale rankų funkcija ir kad jis galėtų pakelti ranką virš galvos. Nervų perkėlimo operacija reiškia, kad visas ar dalis darbo nervo yra mažiau svarbi ar nereikalinga funkcija ir perduodama ją atkurti funkcijai į vieną ar daugiau paralyžiuotų raumenų. Smulkiai ir kruopščiai atliekant chirurgą ir jo komandą reikia kruopščiai atlikti raumenų ir nervų tyrimus bei kruopščiai planuoti. Dr. Wolfe nedažnai dirba dieną ir naktį, kad suplanuotų operaciją. Atliekant mikroskopą, kiekvienas nervų perdavimo operacijų rinkinys gali trukti nuo penkių iki septynių valandų.

„Mes atlikome nervų perkėlimą pacientams, sergantiems brachinio plexo traumomis, todėl prasminga išbandyti AFM pacientams“, - sakė dr. „Bet tai sunkiau. Kadangi liga sukelia beveik atsitiktinius raumenų paralyžių modelius, nėra plano sekti ir mes turime parengti kūrybišką sprendimą kiekvienam pacientui. Mes išsamiai apžvelgiame, kas veikia ir kas neveikia kiekvienoje galūnėje, patikrindami kiekvieną raumenį. Mes ieškome donorų nervų, todėl, jei, pavyzdžiui, du raumenys judina alkūnę, mes galime paimti vieną iš nervų, kontroliuojančių šią funkciją, ir panaudoti ją atkurti rankų ar pečių funkciją. “

Marcy sako, kad yra labai dėkinga Shriners profesiniam terapeutui ir gydytojui, kuris jai pasakojo apie HSS ir dr. Wolfe. „Mes niekada nežinojome. Mes praleidome tą chirurgijos galimybę. Be to, „Kale“ neveiktų taip, kaip jis yra šiandien, - sako ji. „Pagalvokite apie viską, ką darote su savo rankomis; jis negalėjo to padaryti. Bet jis gali dabar. Tai, ką dr. Wolfe padarė, yra visiškai nuostabi. Jis jam davė nepriklausomybę. “

Dabar Marcy misija siekia didinti sąmoningumą, kad nervų perdavimo operacija gali būti alternatyva skersinio mielito ir AFM pacientams, tačiau jie turi būti vertinami greičiau, o ne vėliau.

Kale, dabar „Johns Hopkins“ universiteto naujokas, dr. Wolfe suteikia kreditą, leidžiantį jam sekti savo svajones. Iš anksto žinomas, jis ketina būti neurologu ir tyrėju, kad jis galėtų padėti kitiems. Jis lanko klases, užsiima savanorišku darbu universiteto miestelyje, klaviatūroje, maisto parduotuvėse ir atlieka savo skalbinius.

„Dr Wolfe buvo pavyzdys, ir aš žaviuosi juo, kaip jis dirba su pacientais. Jie turi tokias rimtas sąlygas, tačiau visais atvejais jis tikisi, ir suteikia savo pacientams viltį “, - sako Kale. „Ir jis yra labai didelis problemų sprendimas, kaip jis žino anatomiją ir fiziologiją. Šie problemų sprendimo įgūdžiai yra kažkas, ko tikiuosi, kad galėčiau turėti bent pusę dienos. Tai beprotiška, ką jis gali padaryti.