The High Line Gets a Gemlike Neighbor

Aukšta linija gauna panašų kaimyną

Miesto bokštų architektams saulė yra dviašmenis kardas, kuris pastatuose gamina pigų šilumą ir šviesą, bet ir kaimyninius šešėlius. Kuo aukštesnis pastatas, tuo labiau tikėtina, kad jis bus išmesti. Ši problema ypač pastebima, kai jūsų kaimynas yra „New York City High Line“.

Tačiau „Manhattan“ „Meatpacking District“ 40-osios aviacijos dizaineriai sugebėjo užkirsti kelią tamsos baseinams užtvindyti aukštą liniją šalia jo, šalindami saulę. Komercinio bokšto stiklo užuolaidų siena atsilieka ir įsiskverbia į akį traukiančius aspektus šiaurinėje ir pietinėje pusėje, todėl saulės spindulių koncentracijos gali rasti kelią į aukštą parką ir netoliese esančias gatves. Pastato gemlike paviršius padės išlaikyti vėsą viduje ir sumažinti važiuojantį vairuotoją netoliese esančiame West Side Highway.CreditKris Tamburello

Čikagoje įsikūrusi „Jeanne Gang“ architektūros įmonė „Studio Gang“ sukūrė 139 000 kvadratinių pėdų pastatą, naudodama strategiją, kuri apibūdinama kaip „saulės drožyba“. Architektai suskaičiavo saulės metinį kursą ir nustatė, kurios beveik baigtos 12- istorinis bokštas, padedantis atskirti ir apgaubti šių sekcijų dalis pakreiptomis kampinėmis stiklo plokštėmis.

Iš šio gemlike paviršiaus į pastato viduje ir už jo ribų atsiras daug naudos, sakė „Weston Walker“, „Studio Gang“ Niujorko biuro dizaino vadovas. Kartu su didelio našumo, mažai atspindinčiu stiklu, optimizuota geometrija sumažins šilumos kiekį ir sumažins „West Side Highway“, kuris eina šalia pastato, vairuotojų akinimo. Ji taip pat atgrasys migruojančius paukščius nuo stulbinančių. Skulptūra „sukuria vizualinį triukšmą, dėl kurio paukščiai lengviau aptikti pastatą ir skristi aplink jį“, - sakė ponas Walkeris.

Viduje, aspektai bus rėmo dinamišką vaizdus Hudson upės ir pridėti įdomių iškilimų biuro ar patogumų erdves.

Pastatas, kuris planuojamas atidaryti balandžio mėnesį, buvo suprojektuotas su minimaliais lubų aukščiais beveik 16 pėdų ir lauko erdvėje kiekviename aukšte, bet vienas. 8000 kvadratinių pėdų antro aukšto terasa sėdės šalia „High Line“ ir bus 10 000 kvadratinių pėdų bendri stogo deniai.